Geoblog.pl    arturkaska    Podróże    Tajlandia, Indie, Nepal    Wakacje na Ko Pha Ngan
2007

Wakacje na Ko Pha Ngan

Tajlandia, Ko Pha Ngan
Przejechano 12024 km

DZIEN 6 - 13 24.01.2007-30.01.2007

Ko Pha Ngan to wyspa w Zatoce Tajskiej ktora wybralismy na miejsce naszego tygodniowego leniuchowania. Jest tu cudownie. Nie bylo latwo tu dojechac, najpierw pociag, potem autobus, potem prom, a w koncu Jeep po wyboisteej lesnej drodze. I oto jestesmy w naszym "osrodku wypoczynkowym" jak nazwalismy nasze chatki przy polnocno wschodniej plazy. Zgodnie ze szczegolowym planem nie robimy zbyt wiele. Opalamy sie, kapiemy sie w we cieplym morzu, objadamy sie owocami i pijemy egzotyczne koktajle. W miedzyczasie korzystamy z mozliwosci i idziemy na tajki masaz. Zaden miesien nie zostal pominiety. Panie nas najpierw ponaciskaly, pomasowaly a potem powyginaly we wszystkie strony. Troche taka jakby joga tylko sie nie trzeba ruszac - masazysta robi to za ciebie.
Dobrym sposobem na zwiedzanie tej w sumie niewielkiej wyspy jest skuter. Objezdzamy nim wyspe. Po drodze zatrzymujemy sie na innych plazach, ogladamy wodospady w dzungli itp. Wybralismy sie tez na krotki spacer po dzungli, po okolo godzinie swierdzilismy ze sie zgubilismy, idziemy jeszcze godzine az docieramy do jakis osad ludzkich:), zagadany miejscowy pan nie nie moze sie nadziwic ze przeszlismy taki kawal. Okazuje sie ze jestesmy po drugiej stronie wyspy. Pan opowiada o jakis studentach ktorzy tez kiedys tedy szli. Jest bardzo mily i podwozi Artura do naszego skuterka ktory jest z 10 km stad. Kaska w tym czasie czeka w przydroznym sklepie i popija Ice Tea.
W planie byla rowniez wycieczka do Narodowego Parku Morskiego, niestety zostala odwolana z powodu zlych warunkow na morzu, w zamian robimy zakupy:). Czas minal szybko i bardzo milo, ale pora ruszac w droge.

Andresqu
Andresqu - 2007-01-30 14:16
Zjadł bym takich owoców. O plaży to nawet nie wspomnę :-))))

Ala i Jerzy
Ala i Jerzy - 2007-01-30 15:21
Ala bardzo się cieszy,/ ja też/z Waszego udanego wypoczynku.Owoce to rzeczywiście 'owoc" poządania,wyglądają przepysznie, ciekawe czy tak smakują.Najbardziej chętnie do kokosa byśmy zaglądneli. SUPER.

M.M.p
M.M.p - 2007-01-30 18:29
Po zdjęciach widać, że wypoczywa Wam się świetnie (pozazdrościć). Cieszymy się, że jest wszystko dobrze. Serdeczne pozdrowienia.

Małgo z Gubina
Małgo z Gubina - 2007-01-31 14:55
Foty cudowne. Wypoczywacie pełną parą. Fajne tankowanie.
Jarek twierdzi,że Kaśka powinna się kąpać toples.
Artur podaj adres to wyślemy golarkę.
Papatki. Gubiniacy.

Dawid
Dawid - 2007-01-31 18:23
A u nas zimno i pada deszcz na to miejsce w środku Eu ro py:)
Ta strona to rewelacyjna sprawa , dzieki waszym relacją świat staję sie bardziej dostepny,
no i poprawia sie nastrój w szarym JWR :) Pozdrawiam

maki
maki - 2007-02-02 00:08
a komarow to tam nie ma ????

jammu
jammu - 2007-02-02 11:22
No, teraz to powiało już prawdziwą egzotyką... To wszystko (palmy, chatki, błękitne morze, kokosy itp.) to jak z jakiejś bajecznej reklamy batoników Bounty. Macie fajnie, bo możecie latać w krótkich ubraniach i jeździć skuterem. Powo!

shantiman
shantiman - 2007-02-02 19:43
Artyr przy tej chatce wygląda jak sam budda medytujący :) , pozdrowka dla Was

Karolka
Karolka - 2007-02-02 21:50
Po prostu nie mam słów! :)

Hana
Hana - 2007-02-03 11:24
kurcze ale ja Wam zazdroszcze!

Olifka
Olifka - 2007-02-03 12:40
I Kto Powiedzial, Ze Zycie nie Jest Piekne :-)

Jerzy
Jerzy - 2007-02-03 19:44
Chiang Mai-miasto zwane Różą Północy. Orchidee kwitną cały rok.
Przejazd na słoniu - 20 USD
Góry,dżungla,małpy włażą do namiotów - chciałbym tam z Wami być.

www.koziak.net
www.koziak.net - 2007-02-04 12:35
Zajeboski pomysl z tym Waszym wyjazdem. Jak bede na emeryturze to go skopiuje. Pozdrowionka.

arturkaska
artur i kaska