Geoblog.pl    arturkaska    Podróże    Tajlandia, Indie, Nepal    Stolica na koniec
2007

Stolica na koniec

Tajlandia, Bangkok

DZIEN 24-26 11-13.02.2007
Na ostatnie kilka dni w Tajlandii wrocilismy do Bangkoku. Stad odlatujemy do Chennai w Indiach.
Podroz z Chiang Mai do stolycy okazala sie byc jeszcze dluzsza niz zakladalismy. Pociag ktorym mielismy jechac zostal odwolany, z tego co zrozumielismy wykoleil sie. W zwiazku z tym ze byla 17.30 oczywistym bylo ze wystarczy przebukowac bilet na spozniony "special express" o 16.30 ktorym udalo nam sie wyjechac o 22.00:). W ten sposob uciekl nam 1 dzien.
W Bangkoku zwiedzilismy Grand Palace i pobliski Wat Pha z ogromnym dlugim na 40 metrow posagiem Buddy. Grand Palace to ogromny kompleks palacowo-swiatynny, dawna rezydencja krola. Calosc doslownie ocieka zlotem, takiego przepychu i bogactwa nasze biedne polskie oczy nie widzialy nawet w Czestochowie. Choc o gustach sie nie dyskutuje dla nas to bylo za duzo.
Wieczorem spotkalismy mila pare Polakow (pozdrawiamy). Przy piwku porozmawialismy o przygodach w Tajlandii, dostalismy tez namiar na pieciopietrowy sklep z elekronika, ktory zostal wybrany na glowna atrakcje nastepnego dnia. Pomimo mnostwa towarow, glownie ze wzgledu na dalsza podroz, Kaska nie kupila laptopa - na pocieszenie Artur kupil jej glosniczek do iPoda, zl20...

Jerzy
Jerzy - 2007-02-13 14:17
Rzeczywiście, to całkiem inny świat.Inne warunki klimatyczne i geograficzne utworzyły
przez wieki, a może tysiąclecia,całkiem inną kulturę,religię,obyczaje...
Swoją drogą to wyjezdżać stamtąd żal, chociaż w Indiach chyba jest podobnie ale Tajlandia bardziej egzotyczna.

maja
maja - 2007-02-13 22:44
dzieki wam wielkie za linka do tej strony.. :) szkoda ze nie znalam jej wczesniej..poczytalam sobie wasze cudne relacje..i czuje sie jeszcze bardziej podekscytowana.. ja wyruszam jutro.. wiec bardzo przydatne sa wszelkie przestrogi i wskazowki :) ....szkoda tylko ze jednak nie uda nam sie spotkac....powodzenia w dalszych podrozach.. uscisk cieply :)

Hellenka i Burdzioh
Hellenka i Burdzioh - 2007-02-14 21:58
Cudowna macie ta podroz!! Sledzimy na biezaco i z podziwu wyjsc nie mozemy! Mnie by sie bardzo podobala na pewno ta lekcja gotowania:) Tymczasem mamy dla Was news- zanim wrocicie do Polski to nasz potomek osiagnie wiek 22 tygodni:) Pozdrowionka i usciski.

Ola i Przemek
Ola i Przemek - 2007-02-15 14:50
hej hej, to my - Ola i Przemek od piwka w BKK :) My juz w Polsce - marzniemy i wspominamy gorace noce w Bangkoku :) Czekamy z niecierpliwoscia na relacje z Indii. Powodzenia :)

madhava
madhava - 2007-02-15 21:41
No właśnie INDIE.Tez czekam na relacje, pozdro.

lukas83sc
lukas83sc - 2007-02-18 16:18
czesc Artur.Dostalem wczoraj linka od Kasi z Hendersona i bede teraz z ciekawoscia obserwowal wasza podroz.Pozdrowienia i powodzenia :)

arturkaska
artur i kaska